• Kadernicvi Va
  • Duek
  • Kadernicvi V

Blond odbarvení a melíry 

když chceme mít vlasy blond a krásné, potřebujeme citlivý přístup kadeřníka a kvalitní domácí péči

 

co se děje s vlasy při odbarvování 

odbarvování je proces, při kterém podle síly peroxidu 1,8%, 3%, 6%, 9% a 12% zasahujeme do různé hloubky vlasového vlákna a tím ovlivňuje výslednou barvu a tón vlasů. Při použití zesvětlujících prášků, krémů, nebo past dochází k narušení vlasového vlákna a vybourávání pigmentu. Díky tomu vlas výrazně světlá, až bělá. Získává barvu šedého vlasu, ve kterém z pohledu struktury také chybí pigment. Jak moc a jak rychle budou vlasy zesvětleny ovlivníme nejen zmíněnými faktory, ale také celkovou dobou a působením tepla. Při tomto procesu dochází k narušení vlasového vlákna, které má vliv na kvalitu vlasů. Zda budou vlasy více či méně v "pohodě" ovlivní také jejich síla, současná kvalita a jeho barevná historie. To vše jsou proměnné, se kterými musí kadeřník počítat a podle toho rozhodnout, jaký postup k zesvětlení zvolí.

Tento vlas se díky tomuto působení stává křehkým a suchým a právě pro to vyžaduje zvláštní pozornost i péči. Do těchto vlasů je potřeba dodávat nejen hydrataci, ale i přípravky, které pomáhají obnovovat a zacelovat strukturu vlasu. Vlasy se díky tomu zpevní, zesílí. Budou pružnější a lépe zvládnou další mechanické zatížení při jejich úpravě i celodennímu zacházení.

zesvětlování barvením

je to samé co barvení, kdy dochází ke změně barvy vlasu v různé hloubce jeho struktury. Jak hluboko budeme vlas zesvětlovat nám i zde určuje síla peroxidu. Pokud chceme vlas ztmavit, stačí zasáhnout to vrchní vrstvy vlasového vlákna pomocí nejnižších čísel peroxidu. Pokud chceme vlas zesvětlit, musíme jít podle požadovaného odstínu výrazně hlouběji. Tam pak probíhá změna barvy pigmentu. Nedochází k jeho vybourávání a díky tomu je tento proces výrazně šetrnější. Současné zesvětlující barvy obsahují pečující látky, hedvábné a rýžové proteiny i oleje, které o vlas zároveň pečují. Díky tomu není narušena jeho struktura. Vlas je i nadále pružný a silný. Ale ti tak se s extra zesvětlujícími barvami musí zacházet opatrně a předejít opakovanému nanášení.

I takto zesvětlené vlasy vyžadují svou péči. Mnohdy stačí hydratace a někdy je potřeba dodat i stavební látky jako proteiny, kolagen, kyselinu hyaluronovou.

balayage a ombre

jsou techniky, které díky přiznaným odrostům nevyžadují častou aplikaci. Výhodou je lepší zacházení a nanášení přípravku pro zesvětlení, které díky tomu vlasy tak nenamáhá. Můžeme kombinovat jak zesvětlení barvou, tak i odbarvování. Při doplňování zesvětlení se již nezasahuje do konců, které byly zesvětlené. Vytváří se přirozené a jemné tónování, které má na vlasy vliv podle zvoleného postupu. Je dobré, když se vyhneme opakovanému nanášení odbarvovacích krémů tam, kde už byly použity. Tuto techniku mám ráda, protože je použitelná v celé paletě odstínů od blond až po tmavé vlasy. Závěrečné tónování dodá vlasům nádech i lesk. Vlasy působí přirozeně. Podle používaných technik a historie vlasu pak doporučuji i následnou péči.

Dlouhé vlasy do délek vždy potřebují hydrataci i posílení struktury, aby byly silné a nelámaly se.